Noc s Andersenem

Dne 23. 3. 2023 se uskutečnila pro žáky třetích tříd Noc s Andersenem s bohatým a všestranným programem. Odvážlivci mohli ve škole i nocovat. Dozvěděli se spoustu nových informací, pekli dort a zúčastnili se večerní cesty za pokladem.

Workshop v Muzeu umění Olomouc

Naši páťáci se zúčastnili workshopu s názvem Mezi uměním, vědou a životem, který pořádalo Muzeum umění Olomouc. Žáci se seznámili s povoláním architekta a s tím, co by měl znát a umět. Vyzkoušeli si sami navrhnout půdorys budovy i celého města.  

Projekt IKAP

Žáci 8. a 9. ročníků jsou v tomto školním roce zapojeni do klíčové aktivity IKAP II: Podpora polytechnického vzdělávání. Každý měsíc navštěvují chemické laboratoře Střední školy logistiky a chemie, kde pod vedením odborných pedagogů poznávají a také prakticky zkouší nejrůznější chemické metody, pokusy a výpočty ke zjišťování vlastností chemických látek. V březnu si mohli osmáci vyzkoušet destilaci vody a získávání vonných silic z koření pomocí destilace a vodní páry. 

Výroba papíru

V únoru žáci III. A navštívili Sluňákov. Dozvěděli se, jak vzniká papír, proč bychom jím neměli plýtvat, a dokonce si každý zkusil papír ručně vyrobit.